Čo znamenajú moje výsledky testov na intoleranciu histamínu?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

prišli mi výsledky testov na intoleranciu histamínu a jedna hodnota hovorí pozitívna, druhá negatívna.

Viete mi moje výsledky vysvetliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch máte zníženú funkciu enzýmu DAO, ktorý štiepi histamín. Jeho množstvo je však v poriadku.

Často sa tak stáva z dôvodu zápalu v dvanástniku. Ten spôsobí nejaké funkčné alebo iné ochorenie tráviaceho traktu, môže to byť aj intolerancia na potravinu. Ak budete riešiť tu primárnu príčinu, stav HIT sa upraví.

Preto odporúčam nájsť príčinu pomocou testov na gastre.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/