Čo znamenajú moje výsledky testov?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o mojich výsledkoch. Gastroenterológ mi vravel, že on sa s tým nezaoberá.

Diaminooxidáza (kvantita) 6.19 kIU/l ; <3 vysoká pravdepodobnosť HIT ; 3-10 zvýšená pravdepodobnosť HIT ; >10 nízká pravdepodobnosť HIT ; Diaminooxidáza (funkcia) 4.00 kIU/l ; <3 vysoká pravdepodobnosť HIT ; 3-10 zvýšená pravdepodobnosť HIT ; >10 nízká pravdepodobnosť HIT.

Čo znamenajú tieto výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako už dnes vieme, tak histamínová intolerancia môže byť v dvoch formách:

  • vrodená,
  • získaná.

Ak je získaná, je pokladaná za syndróm. Inak povedané - sekundárné ochorenie.
Úlohou lekára je nájsť primárnu príčinu a to na základe vyšetrení a klinických prejavov.

Ak ste testy podstúpili u gastoenterológa, teda on ich navrhol vyšetriť, tak by sa mal naďalej zaoberať tým, prečo vyšli pozitívne a hľadať príčinu.

Dôležité je, že aké máte prejavy a podľa toho sa orientovať.

Ak sa cítite dobre, takýto výsledok nemusí nič znamenať. Možno súvis s alergiami na peľ.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/