Čo znamená výsledok DAO 9,7?

Zodpovedané
2. sep 2024

Dobrý deň,

bola som ako samoplatca na odber na zistenie HIT z krvi. Vo výsledku mi vyšiel parameter DAO 9,7. Nič iné zisťované nebolo.

Ako mám prosím ďalej naložiť s týmto výsledkom?

Po čom mám ešte pátrať?

Čo znamená tento výsledok a na čo sa zamerať?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky, ktoré posielate sú odobrané zo séra, teda z krvi. Nepoznám indikáciu na vyšetrenie týchto hodnôt, ale z praxe vieme, že nie sú dostatočne relevantné, ako ukazovateľ ochorenia histamínovej intolerancie. Sú totiž závislé od stravy, biorytmu, metabolických pochodov v daný deň.

Oveľa väčšiu výpovednú hodnotu majú výsledky z histológie sliznice.
Odhliadnuc od tohto faktu, vo výsledkoch sú znížené hodnoty množstva enzýmu DAO, ktorý štiepi histamín tesne pod normu.

Neviem aké máte ťažkosti. Ak spadajú pod HIT, tak je možné, že diéta stavu pomôže.
Bolo by však dobré vedieť viac pre komplexné riešenie problému.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/