Čo znamená nízka schopnosť degradovať histamín?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

vo výsledkoch mi vyšlo, že mám nízku schopnosť degradovať histamín v percentách hodnota 2,80%. Všade čítam iba o vysokej hodnote histamínu, nie o nízkej hodnote.

Čo to znamená?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nízka schopnosť degradovať histamín znamená, že z nejakého dôvodu máte nedostatok enzýmu (diaaminooxidáza), ktorý rozkladá histamín.

Histamín je prirodzená súčasť nášho organizmu. Problém nastáva vtedy, ak ho telo nedokáže rozkladať. Odprúčam nájsť príčíinu prečo tento problém vznikol. Často je za tým zápal v tenkom čreve spôsobený inou intoleranciou na potraviny (mlieko,lepok).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/