Čo môže jesť syn s atopickým ekzémom?

Zodpovedané
15. feb 2019

Dobrý deń,

môj syn má atopický ekzém a vyšli mu aj viaceré alergie. Výsledok na celiakiu vyšiel negatívny. Syn sa stále škriabe.

Čo môže syn papať a čo mu pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je veľmi dobré, že váš lekár hľadá súvislosti atopického ekzému s potravinovými alergiami a intoleranciami. Ako z testov vidíme, súvislosť je jasná.

V prvom rade treba posilniť mikroflóru kožnej aj črevnej bariéry. Veľmi dobrý efekt majú probiotiká Symprove (na úvod napr 2 týždne) a pokračovať probiotikami bez mliečnych zložiek napr. Probiodom https://www.biosalus.sk/vitaminy-a-mineraly/pro...
Pomôcť by mala aj enzýmova terapia pomocou Serrapeptázy.

Čo sa týka stravy, tak nastavenie výživy by malo byť veľmi citlivé vzhľadom k tomu, že alergény sú najmä hlavné zložky stravy.

U detí sa jendá o veľký výdaj a vo vývoji by mali byť zastúpené všetky živiny. Preto je dôležité správne zvoliť náhrady a zakomponovať ich do denného režimu.

Preto by som určite navrhovala konzultáciu, aby som vám mohla presne poradiť. Termín si môžeme dohodnúť prostredníctvom kontaktov nižšie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/