Čím zmiernim nafukovanie, keď mám intoleranciu na laktózu?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

som po imunologickom vyšetrení a aj po vyšetrení na intoleranciu na laktózu. Tá vyšla negatívne. No aj tak pociťujem, že mi mlieko nerobí dobre.

Čo som mohla nahradiť lactose free produktami, tak som nahradila. Nafukovanie sa zmiernilo, no stále ma občas nafúkne.

Čím to môže byť?

Mám zaradiť probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať alergiu na mliečnu bielkovinu alebo intoleranciu na celé mlieko.
To sa dá tiež vyšetriť na imunoalergológií alebo gastrenterológií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/