Bolesti v podbrušku po akomkoľvek jedle. Ako sa stravovať?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý deň,

moja mamina má veľké bolesti v podbrušku úplne dolu vpravo a vzadu na chrbáte v okolí pásu. Ide o pichanie. Horšie to je po akomkoľvek jedle a najhoršie po ovocí a zelenine.

Chodí po vyšetreniach a zatiaľ jej nič nezistili.

Ako sa má stravovať, aby sa jej uvoľnilo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keďže neviem aké vyšetrenia ste absolvovali, neviem vás odporučiť ďalej. Ak má pacient bolesti je potrebné to vždy konzultovať s lekárom.

Možnosti teda sú - gastroenterológia - komplexné vyšetrenie potravinové intolerancia vr.histamínovej intolerancie, funkčné a zápalové ochorenia čriev a tráviacej sústavy, sonografické vyšetrenie-funkcia žlčníka, pankreasu, stav pečene alebo prípadné gastrtídy v minulosti.

Alergológia - potravinové alergie, inhalačné alergie v súvislosti CCD markerom - skrížené reakcie na potraviny pri alergii na rastliny.

Strava by mala byť šetrná tzv. bezvyšková. Ovocie a zelenina (okrem kapustovín) bez šupiek, zrniečok, prípadne podusená. Mixované polievky a vývary. Pečivo biele bez zrniečok a s jednoduchým zložením (kým sa nevylúči intolerancia lepku). Ostatné upravovať varením alebo na pare.

Toto je však dočasná diéta kým sa nezistí príčina problémov.

V prípade záujmu o konzultáciu ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/