Aký výživový doplnok zmierni červenanie sa pri laktózovej intolerancii?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

na gastre som mala potvrdenú kompletnú laktózovú intoleranciu. Viem, že by som sa mala vyhýbať mliečným výrobkom, ale patria sem aj rôzne šunky, salámy, pečivo, čokolády, koreniny.

Netrápia ma ťažkosti ako také, ale najviac ma trápi to, že vždy po hlavnom jedle a polievke mi celé líca strašne sčervenejú a trvá to aj minimálne 3 hodiny a viac. Je mi to dosť nepríjemné. Každý sa pýta, že prečo som taka červená.

Mala som robené testy aj na histamín, no ten som mala v poriadku.

Pomôže mi nejaký výživový doplnok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie je prítomná laktóza v danom jedle, tak je treba hľadať z čoho reakcia na koži vzniká.
Odporúčam riešiť tento prejav s alergológom a gastroenterológom.

Pozrite si aj Benedictus kvapky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/