Aký postup zvoliť pri zistených alergiách môjho 20-mesačného syna?

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

môjmu 20-mesačnému synovi robili pred Vianocami testy krvi na alergie, lebo mal vyššie hodnoty eozinofilov. Užíva sirup Aerius.

Ako mám podľa týchto výsledkov postupovať?

Mám synovi vyradiť všetky zmienené alergény a po odberoch o pol roka ich opäť postupne zavádzať?

Aká je šanca, že z alergií vyrastie?

Je možné, že časom pribudnú ďalšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

za alergiami stojí pravdepodobne eozinofilia. Príčinu nepoznáte?

Antihistaminiká cielia najmä na tlmenie príznakov, ale príčinu nevyriešia. Bolo by dobré prehodnotiť aké antihistaminiká bude užívať dlhodobo.

Niekedy za eozinofiliou stoji aj infekcia.

Keďže sa jedná o malé dieťa, tak navrhujem, aby sme sa spojili a začali riešiť stravovanie. Pri malých deťoch musíte byť opatrní. Aby som Vám poradila, potrebujem viac informácií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/