Akú stravu mám dávať 6 mesačnému synovi, ktorý má vysokú hladinu histamínu?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

6 mesačný syn má vysokú hladinu histamínu. Pediatrička mi odporučila držat histamínovú diétu. Synovi sa robí ekzém na tvári a brušku. Kedže je to čerstvé, tak neviem vyhodnotiť, či má ekzém kvôli mojej strave alebo kvôli potravinám, ktoré mu zavádzam.

Dávala som mu napríklad tekvicu (ktorá je vraj pri histamínovej intolerancii nevhodná) a raz sa mu herpes spravil, inokedy nie.

Môžem mu tekvicu dávať aj naďalej?

Ako sú Vaše odporúčania ohľadom stravovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto malom dieťati sú odporúčania veľmi individuálne a celkovo téma je citlivá.

Budem rada, ak to preberieme mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/