Akú alergiu má môj nevlasný syn?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

z mojej pozície mám stráženú možnosť liečiť nevlastného syna. Jeho mama neposkytne žiadne informácie ohľadom jeho alergie a jeho otec to nerieši, lebo s ním k alergologičke chodí jeho mama.

Chlapec nárazovito kašle, kýcha a soplí. Na alergiu mu vraj pani doktorka nedala žiadne lieky, ale alergiu má. Žiaľ neviem akú konkrétnu. Keď začne viac smokliť a kašlať, dám mu Claritin a trochu to prejde.

Môžem mu celý týždeň dávať Claritin?

Býva týždeň u nás a týždeň u matky.

Existuje nejaký voľnopredajný sprej, ktorý mu pomôže?

Môžem sa aj ja informovať u doktorky ohľadom liečby?

Ďakujem

Dobrý deň,

chápem, že situácia je komplikovaná, ale ak má syn prejavy alergie, tak je nutné to konzultovať s alergoimunológom. Ten navrhne liečbu, ktorá bude vhodná.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/