Ako zostaviť jedálniček, keď mám SIBO, histamínovú intoleranciu a alergiu na mlieko?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

mám diagnostikovaný SIBO, histamínovú intoleranciu a alergiu na mlieko.

Ako skĺbiť tieto tri diagnózy?

Mám tak nízku toleranciu histamínu, že by bolo ideálne vylúčiť všetko zo švajčiarskeho zoznamu. Lenže keď k tomu pridám zoznam na bakteriálne prerastanie čreva a všetko mliečne, tak mám problém zostaviť jedálniček.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
táto trojica syndrómov je v poslednej dobe žiaľ bežná. Strava je v tomto prípade veľmi individuálna a je potrebné povedať, že na začiatku budete mať pocit, že vám nič nesedí. Celé trávenie je rozhádzané, črevo priepustné a črevné baktérie sa premnožili v tenkom čreve, kde nemajú čo hľadať. Základom je počúvať vlastné telo a používať len potraviny domáce, jednoduché bez spracovania, malé množstvá, častejšie jesť, poriadne rozžuť stravu, sústrediť sa na jedlo, upravovať iba na pare a varením. Konkrétne druhy potravín budú zo začiatku monotónne, ale na regeneráciu čreva odporúčam práve mäsové vývary z kostí z domáceho alebo organického mäsa. Pridať môžete tolerovaný druh zeleniny a ryžové slíže.
Keďže nepoznám prejavy, ťažkosti ani diétu, ktorú máte neviem Vám viac poradiť.
Táto kombinácia syndrómov mi je však veľmi blízka lebo som bola v rovnakej situácií ako vy. Preto treba byť trpezlivý.
Som Vám k dispozicií aj prostredníctvom konzultácie, informácie nájdete v kontaktoch pod textom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/