Ako zmierniť alergiu na ambróziu?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

už 12 rokov mám alergiu na ambróziu. Zatiaľ mi stačil Claritin, ale tento rok mám silnejšie prejavy - nádcha a upchatý nos. Beriem Desloratadin 5. deň a žiadna zmena.

Čo by mi pomohlo na uvoľnemie nosa, keď o niekoľko dní ma čaká zákrok v krátkej celkovej anestéze?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že imunita reaguje ešte silnejšie na alergén môže vplývať viacero faktorov. Ide najmä o vonkajšie faktory ako je počasie, strava, prekonanie respiračných infekcií a pod.
Z opatrení môžete vyskúšat difúzer s Vincentkou na noc. Cieľom je dosiahnuť odpuchnutie sliznice. Takisto aj preplachovanie konvičkou. Vybrať si môžete aj z esenciálnych olejov ako je eukalyptus alebo levanduľa.

Pri alergii na ambróziu dochádza aj k skríženým reakciám, preto sa vyhýbajte v období kvitnutia týmto potravinám a čajom z bylín - Echinacea, slnečnica, palina, púpava, ibištek a harmanček.

Z výživových doplnkov odporúčam užívať Benedictus kvapky na alergiu a prírodné antihistaminikum kvercetín.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/