Ako zistím, či moje dojčené dieťa má ABKM alebo intoleranciu laktózy?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

mám štvormesačné dieťa, ktorému lekári nechcú urobiť testy na ABKM.

Ako zistím, či moje dojčené dieťa má ABKM alebo intoleranciu laktózy?

Má krvavé vlásočnice stolici a hnačky. Po vylúčení kravského mlieka sa výrazne polepšilo, ale dieťa často kaká. Aj keď menej, ale skoro do každej plienky. Ale už bez vlásočníc. Keď som sa snažila vylúčiť ďalšie živočíšne produkty, tak som výrazne schudla a klesla mi produkcia mlieka. Takže som to vzdala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na toto je jediné riešenie vylúčiť mlieko zo stravy a sledovať zmenu. Ak nepomôže, tak skúsiť vylúčiť sóju a za tým vajcia.

Stolica v každej plienke by nemal byť problém, problém je skôr jej konzistencia s obsahom krvi a hlienu.

Ak ste vylúčili všetky živočíšne produkty naraz je prirodzené že ste zredukovali váhu, najmä ak nebola správne nastavená výživa. Preto odporúčam nevzdať sa dojčenia, ale skúsiť vynechať postupne potraviny ako píšem. Niečo na spôsob eliminačnej diéty.

Ak vyradíte nejakú potravinu zo stravy snažte sa o náhradu bielkovín, vápnika, horčíka v iných potravinách prípadne dočasne doplnkami. Pre podrobnejšie info ma kľudne kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/