Ako upraviť stravu 8 ročnému dieťaťu, ktorý má Gilbertov syndróm?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

môjmu 8 ročnému dieťaťu zistili zvýšené hodnoty bilirubánu. Máva časte bolesti bruška.

Ako mu mám upraviť stravu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto syndróme nie sú odporúčane špeciálne diétne odporúčania. Avšak odporúčam stravu konzultovať s odborníkom na výživu, aby ste stanovili hranice zdravej stravy a individuality. Budem rada ak ma budete kontaktovať.

Bolesti bruška by bolo vhodné potvrdiť/vylúčiť testom na potravinové alergie a intolerancie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/