Ako si môžem napomôcť obnoviť črevá a podporiť tvorbu enzýmov?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

už 6 mesiacov sa liečim na premnožené črevné kvasinky a zdá sa, že liečba zabrala. Ale mám vysokú hladinu histamínu a tiež sa mi vytvorila alergia na kazeín a laktózu. Plus sa mi objavila neznášanlivosť na orechy.

Doktorka mi predpísala antihistaminiká, ale to nerieši môj problém netvoriacich sa enzýmov. Mám tiež asi pol roka problémy so zápchou Doktorka si myslí, že kvasinky, prípadne parazity /nasadili mi preventívne Vermox raz mesačne 1 balenie po dobu 6 mesiacov/ mi poškodili črevá. Preto sa netvoria enzýmy. A pravdepodobne aj ten, ktorý reguluje hladinu histamínu.

Začínam liečbu kvalitnými probiotikami.

Ako si ešte môžem napomôcť obnoviť črevá a podporiť tvorbu enzýmov?

Dá sa znižovať histamín aj inak ako pomocou antihistaminík?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

problémy, ktoré opisujete sú bohužiaľ čoraz bežnejšie u dnešnej populácie. Rada by som Vám odpovedala komplexne ale tu na to nie je priestor. Preto by som Vám odporučila konzultáciu, na ktorú sa prihlásite prostredníctvom kontaktov nižšie.

Vermox odporúčam aj ja, považujem to za správny krok.

Kvalitné probiotiká by som odporučila Symprove.

Obnovenie čriev je dlhodobá záležitosť a na správne nasmerovanie potrebujem poznať podrobne anamnézu a stravovacie návyky, vhodné je aj poznať fungovanie metabolizmu.
Na zníženie histamínu sa odporúča kvercetín, antioxidanty.

Obnoviť črevný epitel pomáha aj b komplex a vývary z kvalitného mäsa a kostí.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/