Ako sa stravovať pri psoriáze?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

psoriázu v ľahšej forme mám už 24 rokov a už niekoľko rokov ku kožnej nechodím. Tento rok ale cítim, že sa mi psoriáza zhoršuje. Je to aj tým, že sme kvôli Covidu-19 neboli tri roky pri mori. To mi vždy veľmi pomohlo.

Chcela by som sa zamerať aj na stravu. Mám odpozorované, že psoriáze v mojom prípade vadí najmä cukor a červené mäso.

Čo by som mohla skúsiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

psoriáza je chronické a zároveň zápalové ochorenie kože. Stav pokožky úzko súvisí so stavom tráviacej sústavy. Preto je správne ak rozmýšľate ako sa k tomu nutrične postaviť.

Všeobecne sa odporúča low calorie diet. Treba však poznať aj svoje telo a metabolizmus do akej miery by vám táto diéta vyhovovala.

Pri zápalových chronických ochoreniach sa všeobecne odporúča vyradiť cukor, kvasnice, zníženie množstva lepku, laktóza.

Zaradiť môžete prebitoickú vlákninu vo forme zelenej zeleninydo stravy. Najlepšia úprava je na pare.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/