Ako sa správne stravovať pri divertikulitíde?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som ležala v nemocnici s akútnou divertikulitídou. Prepustili ma domov a dostala som do rúk ukážku mne prispôsobeného jedálnička. Je tam pár jedál, ktoré veľmi nechcem a hlavne nemám poňatia ako ďalej. Napr. zapekané zemiaky s údeninou, bravčové špikované údeninou.

Musím takú stravu dodržiavať už do konca života?

Existuje nejaká kniha s receptami, ktoré by som si mohla s obmenami robiť?

Dva týždne zodpovedne všetko dodržiavam, pijem veľa tekutín, polievky... Stále mám problém so stolicou, ktorá nie je vôbec pravidelná. Je tvrdá.

Viete ma nasmerovať?

Je možné sa k Vám objednať?

Som ochotná zaplatiť za Vaše poradenstvo.

Ďakujem

Dobrý deň,

akútna divertikulitída je dosť vážny zápal črevnej sliznice a je absolútne nevhodné konzumovať jedlá, ktoré uvádzate ako príklad- zapekané zemiaky s údeninou, bravčové špikované údeninou. Ak tomu správne rozumiem, toto ste dostali ako odporúčanie v nemocnici? Dúfam, že nie!

2 týždne sú veľmi krátka doba, aj keď Vás chválim za snahu diétovať. Toto ochorenie nevzniká zo dňa na deň. Vzniká dlhodobo. Preto aj stabilizácia trvá určitý čas a je to veľmi individuálne.

Rada by som Vám povedala o tom ako fungovať a usmernila Vás na správne potraviny a ich úpravu.

Môžete ma kontaktovať prostredníctvom emailu, napísať mi celú anamnézu, aby som vedela, čo je vo veci.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/