Ako sa má mamka stravovať pri chronickej pankreatitíde a cukrovke?

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

moja mamka trpí už druhý rok chronickou pankreatitídou. Za tie 2 roky veľmi schudla a mám pocit, že sa mi stráca pred očami. Problém je, že ešte trpí viacerými ochoreniami: cukrovka, DNA a vysoký krvný tlak. Je ťažké skombinovať stravu tak, aby jej z nej nebolo zle.

Najnovšie jej zistili, že má aj málo bielych krviniek. Mamka by potrebovala pestrejšiu stravu.

Viete jej navrhnúť jedálny lístok?

Ako by sa mala stravovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia chronických ochorení tráviaceho traktu je vždy veľmi komplikovaná z hľadiska výživy a nedá sa bez konzultácie navrhnúť krátke riešenie.

Preto si môžeme dohodnúť online konzultáciu aby som lepšie poznala vašu situáciu a vysvetlila, navrhla a zaslala vám odporúčania.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/