Ako sa dá vylepšiť mikrobióm prírodným spôsobom?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

mám potvrdenú HIT a intoleranciu laktózy. Netolerujem veľa potravín, a to vrátane ovocia a zeleniny. Mám po nich bolesť brucha, kŕče, nevoľnosť, zápchu. Počula som, že diéta pozostávajúca z mäsových vývarov dokáže uzdraviť mikrobióm, hoci niekedy si nie som istá, či mi aj mäso nerobí problém.

Ako sa dá vylepšiť mikrobióm prírodným spôsobom?

Má význam dať si urobiť testy na alergiu potravín?

Môže to tiež súvisieť s HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi široká otázka, ktorá vyžaduje aj širšiu odpoveď 🙂

HIT a intolerancia laktózy idú ruka v ruke a ak sa o nich dlhšie nevie, tak vedia spôsobiť disbiózu.

Paradoxom je, že ak je nasadená diéta bez základnych potravín, tak sa črevný bióm ešte viac ochudobňuje.

Mäsové vývary, teda len vývary z kostí obsahujú látky ako napr. kolagén. Ten regeneruje črevné bunky. Žiadny iný zázrak by som od toho nečakala.

Uzdravenie črevného biómu vyžaduje naozaj správne nastavenú vyživujúcu stravu, veľa kyslíka, pohybu a pracovanie na oddolnosti voči stresu Na všetko toto je potrebné poznať svoje telo a nastaviť veľmi individuálne opatrenia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/