Ako pomôcť 14 mesačnému dieťaťu, ktoré má ekzém?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

mám 14 mesačného syna, ktorého dojčím. Od konca 4. mesiaca sa trápi s ekzémom. Má začervenanú, suchú a svrbiacu kožu na nôžkach, na krku a na lakťoch. Mastičky od kožnej nepomáhajú. Na alergológii mi kázali vysadiť všetky známe alergény. Som však bezradná, lebo žiadne zlepšenie nevidím, neviem, čo vlastne môžem jesť a čo nie. Krv vraj je najlepšie zobrať okolo tretieho roku.

Je pravda, že musíme čakať tak dlho?

Čo by som mala spraviť, aby sa maličkému uľavilo?

Mala by som upraviť stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vy ako dojčiaca matka a aj dieťa by ste mali prejsť eliminačnou diétou. Vyberte si alergény z veľkej osmičky.

Napriklad vyraďte kravské mlieko na 5 až 7 dní a sledujte reakciu. Neskôr vajcia, lepok, orechy, ryby. Na krvné testy môžete ísť hneď. Záleží od toho, čo chcete zistiť.

Alergie je lepšie sledovať až neskôr, pretože sa imunitný systém ešte formuje. Ale to neznamená, že sa teraz nedajú absolvovať. Osobne by som dala vyšetriť celiakiu, intolerancie IgG a alergie IgE.

Zaraďťe probiotiká s obsahom bifidus aspoň na 3 mesiace.

Podrobnosti si môžeme napísať mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/