Ako liečiť miernu intoleranciu na ovocie a mliečne výrobky?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som na vyšetrení gastro a zistili mi akurát miernu intoleranciu na ovocie a mliečne výrobky.

V posledných dvoch - troch týždňoch cítim nevoľno v hornej časti žalúdka. Nepomáhajú mi žiadne lieky, taktiež mám nafúknuté brucho.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

intolerancia na potraviny je vždy dôsledkom nestrávených zvyškov daných potravín. Hľadajte príčinu v trávení.

Ak cítite problém so žalúdkom, absolvujte vyšetrenia na gastro, aby sa vylúčila prípadná gastritída, žalúdočný vred, helicobacter pyroli a podobne.

Nafukovanie môže byť spôsobené zvyškom fruktózy alebo mliečnej bielkoviny v hrubom čreve. Prípadne inde, kde dochádza ku kvaseniu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/