Ako liečiť alergiu v tehotenstve?

Zodpovedané
2. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich problémov. Dlhé roky som alergická na pele, roztoče, plesne.

Ale posledné roky s minimálnymi problémami a teda bez liekov som to zvládla, keďže som buď bola tehotná alebo dojčila. Posledný mesiac mám akoby nepretržite pocit, že mi zatekajú hlieny, ktorých sa neviem úplne zbaviť. Ráno hustejšie, ale málokedy zelené. Cez deň slabšie, skôr tečú z nosa samé ale pomenej.

Chorá som nebola. Keď je to najhoršie, tak si dávam Sinupret. Oči a nos má nesvrbia a rada by som to zvládla bez liekov, keďže hocičo nemôžem a inak to väčšinou potláča problém nie ho rieši.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,
ak som to správne pochopila tak momentálne ste tehotná a zhoršil sa Vám stav, pripisujete to alergiám. Pele, roztoče aj plesne vykazujú v tomto období vyššiu aktivitu a viac sa nachádzajú v ovzduší. Taktiež môže dochádzať k skríženým alergickým reakciám https://www.modrykonik.sk/forum/poradna-histami....
Problém môže byť však aj v nejakej potravine, ktorá hlieny tvorí. Skúste si odsledovať stav po konzumácií hlavných alergénov (mlieko, lepok, ryby, orechy ,sója). Pre podrobnejšiu komunikáciu ma kľudne kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/