Ako inak okrem gastroskopie sa zisťujú intolerancie na laktózu, na lepok a histamínová?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nedávno som bola u gastroentrológa kvôli črevným problémom. Doktorka mi odporúča zistiť ako som na tom s intoleranciami. Doporučila mi gastroskopiu, kde by zistila intoleranciu na laktózu, na lepok a histamínovú intoleranciu.

Ja by som sa rada tomuto vyšetreniu vyhla. Keby som mala iný problém, ktorý sa dá vyšetriť len GFS, tak to oželiem.

Ako inak na zisťujú intolerancie na laktózu, na lepok a histamínová?

Akých lekárov mám navštíviť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na tieto intolerancie sa najskôr robia krvné testy a keď sa potvrdia protilátky, tak sa absolvuje gastroskopia, aby sa určila rozsiahlosť zápalu.

Na základe sa toho sa potom urči presná diagnóza.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/