Aké vyšetrenia mám podstúpiť, keď mám po tele veľa vyrážok?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

po tele mám veľmi veľa vyrážok blízko od seba. Na tvári, krku a chodidlách a ani vpredu na intímnej partii nemám. Všade inde áno. Vypadá ako žihľavka ale aj ako intolerancia - alergia na niečo.

Milujem vajíčka, paradajky, jem lepok. Mlieko a cukor iba si dávam do kávy. Ovocie zriedka. Celozrnné pečivo jem tiež. Používam aviváž Puella a beriem Magnerot. Pijem iba čistú vodu.

Chodila som do solária, krém som používala do solária, sprej s trblietkami. Dermatologička predpísala 5-dňové antibiotiká, 3 druhy krémov - nič nepomáha. Niekedy nesvrbia. Keď svrbia, tak veľmi a samozrejme to škribem dosť silno. Nič ma nepoštipalo - aspoň neviem o tom. Posteľné prádlo a pyžami si mením každý týždeň.

Ide o nejakú alergiu?

Aké vyšetrenia mám podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám poradiť.

Ideálne by bolo keby sa vylúčili infekcie, potravinové intolerancie a alergie, stav tráviacih orgánov. Toto všetko by mal navrhnúť obvodný lekár alebo špecialista.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/