Aké mlieko môže piť 13 mesačný syn, ktorý má alergiu na laktózu?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mlieka.

Kedy môže prejsť 13 mesačný syn s alergiou na laktózu na iné mlieko?

Aké mlieko môže piť?

Alergia sa zistila bolesťami bruška, hnačkami a hlienom v stolici. Zatiaľ som neskúšala prejsť na obyčajné UM. Do 10 mesiacov bol dojčený.

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia na laktózu resp. v skutočnosti ide o intoleranciu na laktózu - je problém enzýmu laktázy. Ten môže chýbať u niektorých jedincov už od narodenia.

Laktózová intolerancia je špecifická tým, že enzým laktáza nedokáže naštiepiť mliečny cukor laktóza. Preto je nutná diéta bez laktózy.

Ak už nedojčíte (čo je škoda, lebo by ste nemuseli podávať mliečne výrobky ešte nejaký čas) konzultujte výber UM mlieka s lekárom (gastro/pediater).

Do stravy môžete zaradiť kozie výrobky - zatiaľ jogurt, neskôr kefír, lučina. Následne pokračujte kravskou bezlaktózovou formou týchto druhov výrobkov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/