Aké má moja 6 ročná dcéra výsledky na mlieko?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

dcéra má 6 rokov a vyšli jej tieto výsledky z krvi na mlieko
IgM pozit 30,5
IgA pozit 23,9
IgG požiť 54,4

Sú tieto hodnoty veľmi zlí?

Má alergiu na mlieko?

Naša gastro lekárka nás len poučila,že máme vynechať mliečne. Pol roka dodržiavame a dcéra sa konečne zbavila kvasiniek v stolici a je oveľa zdravšia.

Viac už na kontrolu nemáme chodiť.

Pýtala som sa, že či môžeme mliečne skúšať a vraj je to na mne. Rozhodla som sa nedávať, už sme na tú bezmliečnu stravu nejako zvykli. Aj keď Acidko jej veľmi chýba.

A čo probiotiká?

Ktoré sú tie pre ňu vhodné, aby boli bez akejkoľvek mliečnej zložky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hodnoty proti kravskému mlieku vypovedajú o intolerancii. Imunita na túto potravinu reaguje tvorením protilátok a následnými reakciami. Nejedná sa však o alergiu, čiže pri porušení diéty nehrozí anafylaxia.

V praxi to však nič nemení. Intolerancia má väčšinou svoju príčinu - laktózovú intoleranciu, funkčné ochorenia trávaceho traktu, zápalové ochorenie, nadmerné vystavenie stresu.

Diéta by sa mala dodržiavať kým nebudú protilátky na nule a po nejakom čase by ste mali vyskúšať mliečne výrobky zaradiť. Následne by mal lekár kontrolne zobrať krv či reakcia imunitného systému ešte prebieha.

Probiotiká sú vhodné napríklad tieto

https://www.mojalekaren.sk/probio-fix-imu-60-to...

https://www.mojalekaren.sk/greenfood-nutrition-...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/