7-ročná dcéra sa stravuje bezlaktózovo a máva riedku stolicu. Môže mať intoleranciu na laktózu?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

dcéra má 7 rokov a na rukách - hlavne na pleciach smerom k lakťom má malé biele vyrážky. Často má riedku stolicu, po každom jedle ide na WC. Momentálne sa stravuje bezlaktózovo a o niečo sa stolica zhustila, no stále to nie je ono.

Môže mať intoleranciu na laktózu a k tomu ešte niečo?

Aké vyšetrenia by mala podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite je to jedna z možností. Odporúčam Vám absolovať gastro vyšetrenie a test laktozovo-tolerančný.

Prebieha jednoducho po vypití laktózy sa sledujú hodnoty z krvi odobratej z prsta. Odber sa opakuje v rovnakom časovom intervale. Ak by to bol iný problém, gastroenterológ bude hľadať príčinu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/