2-ročná dcéra má slabú pozitivitu na kravské mlieko. Stačí na začiatok diéta?

Zodpovedané
Včera o 15:48

Dobrý deň,

2-ročnej dcére zistili alergiu - v pásme slabej pozitivity na kravské mlieko.

Mohol jej vyjsť falošný pozitívny výsledok kvôli tomu, že sa v noci dojčila?

Ja som ostala prekvapená, zabudla som sa spýtať, či máme všetko mliečne vyradiť. Čítam o rastlinných náhradách.

Čo sa môže a čo nemôže jesť?

Doktorka nám kázala odsledovať. Dostala lieky Zyrtec, robia sa jej vyrážky na nožičkách (hlavne v zimnom období) od kolien dolu. Doteraz sme nevedeli prečo.

Nestačila by na začiatok diéta?

Nerada by som začala hneď liekmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia na kravské mlieko môže do predškolského veku vymiznúť, pokiaľ sa podchytí v správny čas a nasadí sa eliminácia kravského mlieka.

Pozitívny výsledok IgE protilátok na kravské mlieko sleduje len kravskú bielkovinu. Materské mlieko má iné formy bielkovín aj inak metabolizuje, takáto falošna pozitivita je nepravdepodobná.

Antihistaminká podávajte len pri prejavoch a reakciách. Pokiaľ nebude v strave kravské mlieko a jeho zložky, reakcia by nemala nastať.

Diéta by mala sledovať obsah mliečnych zložiek aj v sekundárnej forme. To znamená, čítať zloženia vo všetkom čo kupujete - pečivo, sladkosti, chladené výrobky, konzervované a mrazené výrobky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/