16-mesačná dcérka má alergiu na lepok a ABKM. Je margarín Flóra Gold vhodná náhrada za maslo?

Zodpovedané
Včera o 14:07

Dobrý deň,

16-mesačná dcérka má alergiu na lepok a ABKM.

Je margarín Flóra Gold vhodná náhrada za maslo, napr. do pomazánok?

Ak nie, tak čím iným nahradiť?

Je vhodné tak malému dieťaťu ponúkať pečivo od zn. Schär (Pán Blanco)?

Zloženie sa podľa môjho názoru zdá byť celkom OK.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr by som si rada ujasnila pojmy, hoci na diétu to až taký vplyv asi nemá.

Alergia na lepok nie je mne úplne známa, bude to skôr alergia na obilniny ako je pšenica, raž... Alebo potom rôzne intolerancia na lepok, či už celikálna aj z následkom na sliznici čreva, alebo non-celikálna a pod.

Rozhodujúce pri alergii a intolerancii u malých detí je riziko anafylaxie. Pri intolerancii teda pozitívnych protilátkach typu G nehrozí anafylaxia. Avšak pri alergii (protilátky typu E) sa anafylaxia môže ale aj nemusí vyskytnúť.

Vhodná náhrada masla je napr. Naturli' Organic nátierka, aj keď v malom množstve pretože obsahuje soľ. Prípadne ak opomenieme palmový tuk je vhodnejšia alternatíva k margarínu nátierka Alsan v žltom obale.

Ak je nutná bezlepková diéta, tak áno, vhodná alternatíva je tento chlieb pretože neobsahuje veľa zvyškov (semienka a iná vláknina).

Pozrite však aj značku žitnoostrovská pekáreň.

Verím, že je to len prechodný stav a dcérka z toho vyrastie.

Ak by ste potrebovali prekonzultovať viacero potravín, tak som Vám k dispozícií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/