15-ročnému synovi vyšli pozitívne viaceré potravinové alergie. Môže mať problémy, keď nedodržiava diétu?

Zodpovedané
2. sep 2024

Dobrý deň,

15-ročnému synovi na alergológii vyšli pozitívne viaceré potravinové alergie.

IGE pšenica 0,50
IGE gluten/gliadin 0,69
IGE Vaječný bielok 0,86
IGE Zemiak 1,57

Cca 6 mesiacov dodržiavania eliminačnej diéty neprinieslo skoro žiadne zlepšenie. Syn má stále silné akné a psoriázu, čiže u neho nastúpila určitá forma frustrácie a diétu začal porušovať. Zemiaky a vajcia nejedáva, začal však jedávať lepok.

Môže to spôsobiť nejaký problém, keď ide o ľahký stupeň pozitivity?

Bolo by pre neho prosím možné v obmedzenom množstve konzumovať lepok, keďže sú hodnoty IGE tak nízke?

Od septembra bude na internáte, takže budem mať len malú možnosť kontrolovať ho a mám obavy.

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne rozumiem obom stranám.

Skúste konzultáciu u pána doktora Jeseňáka a ešte dovyšetriť gastroneterológom.
Tam sa úkažu relevnatnejšie veci podľa mňa.

Môžete ma potom informovať o výsledku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/