Ročný syn zaspáva s plačom. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

ročný syn mi zaspáva s plačom. Nikdy cez obed nezaspáva v rovnakú hodinu, lebo ani ráno sa nebudí v jednu presnú hodinu. Veľakrát býva cez obed unavený a nemôže zaspať. Vždy zaspáva s plačom.

Večer sa ukladá oveľa lepšie, ale aj v noci sa budí s plačom. Plače ako keby sa mu niečo snívalo.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

plač je najúčinnejší spôsob uvoľnenia vnútorného napätia a tým pomáha k uvoľneniu a upokojeniu dieťatka. Plačom vám syn môže dávať najavo, aby ste mu pomohli získať pocit bezpečia, prijatia a nežnosti, ktoré si sám nevie ešte vytvoriť.

K najodporúčanejším technikám zaspávania je podľa vedcov nosenie detí v šatke alebo v babyvaku.

Výskumy potvrdili, že deti, ktoré boli nosené aspoň tri hodiny cez deň, zaspávali oveľa pokojnejšie, ako iné. Skúste aspoň hodiny pred spánkom zaradiť aj pokojné uvoľňujúce aktivity ako čítanie z knižiek, spievanie, tancovanie v šatke, masáž či iné.

Nech sa darí.