Prečo môj syn cápe a snaží sa búchať prevažne menšie cudzie dievčatá po tvári?

Zodpovedané
18. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 21 mesačného syna.

Prečo môj syn cápe a snaží sa búchať prevažne menšie cudzie dievčatá od neho po tvári?

Robí to na ihrisku a na krúžkoch. Väčším deťom to nerobí.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

väčšina detí si v živote prejde obdobím, kedy sa uchýlia k agresívnemu správaniu.
Keď dieťa cíti nevraživosť, je nutné, aby rodič zasiahol a zároveň pochopil, že väčšina nevraživého správania je v tomto vývinovom štádiu len obyčajným reflexom.

Preto je dôležité, aby keď sa nachádzate v prostredí, kde sú deti, ktoré v synovi vzbudzujú agresiu, pozorujte ho a keď zbadáte náznaky okamžite ho zastavujte, alebo ho upriamte na niečo iné.

Ak sa intenzita takéhoto správania pre Vás neúnosne zvýši, je na zamyslenie na nejaký čas chodiť napríklad na ihrisko v čase, keď tam je minimum detí , ktoré ho iritujú.

Držím palce a prajem príjemné dni.