Môže mať dieťa primárny vzťah s dvoma osobami?

Zodpovedané
21. feb 2021

Dobrý deň,

naša prvorodená dcéra má 8 mesiacov a od jej narodenia sme s ňou obaja doma. Manžel robí v noci z domu a doobeda spí. Tak sme same dve. Od obeda sme všetci spolu.

Ja mám hodinku pre seba. Dieťa je dojčené. Môj manžel okrem kojenia od narodenia robí s bábom všetko - hranie, uspávanie, prebaľovanie, kŕmenie a kúpanie. Sme naozaj rovnocenní.
Aj časovo s ňou trávi veľa času každý deň. V noci k nej taktiež vstávame obaja.

Môže byť pre dieťa nezdravé, že nás má takto oboch?

Môže mať dieťa primárny vzťah s dvoma osobami?

Ďakujem

Dobrý deň,

blízky vzťah s oboma rodičmi je pre dcérku veľkým darom do života. Vy rodičia ste rovnocenné ľudské bytosti avšak odlišné jednak svojim založením ako žena a muž, ale aj jedinečnosťou. Takže dva primárne vzťahy sú veľkou devízou.

Prajem Vám veľa spoločných radostí a harmónie. AK by ste chceli vedieť viac o láskavom a rešpektujúcom prístupe, nájdete ich v mojej knihe Ako prežiť rodičovstvo, láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom.

Prajem príjemné dni.