Zlepší sa synovi stav plochých nôh, keď bude nosiť vložky šité na mieru?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

môj štvorročný syn má od narodenia ploché nohy. Často sme chodili k ortopédovi. Vždy mu predpísal vložky a nepomohlo mu to. Od malička som mu kupovala obuv značky Protetika.

Nedávno mu ortopéd predpísal špeciálne vložky, ktoré šijú na mieru. Povedal, že syn musí cvičiť, aby sa mu stav zlepšil. Teraz má 3. stupeň. Dodal, že ak sa mu to nezlepší, že budúci rok bude nutná operácia.

Aký je Váš názor?

Môže sa synov stav zlepšiť, keď bude nosiť tieto vložky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Váš syn je vo veku kedy sa mu stále formuje a tvaruje klenba nohy.

Vložky ploché nohy neliečia, dôležité je cvičenie. Ploché nohy sú informáciou o celkovom držaní tela dieťaťa, často býva problém vyššie ako u nôh.

Preto Vám skôr odporúčam vyhľadať detského fyzioterapeuta. Vložky sú len pasívnou podporou.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk