Môžeme cvičiť Vojtovu metódu nesprávne?

Zodpovedané
23. jan 2019

Dobrý deň,

pred dvomi mesiacmi zistili nášmu teraz 6 mesačnému synovi diastázu na hrudníku a svalový tonus. Začali sme s cvičením Vojtovej metódy.

V poslednom čase začal syn dvíhať hlavičku pri ležaní na chrbte a občas prekrižuje a vystiera nožičky. Bolo nám povedané, že to nie je dobré. Hlavičku by nemal dvíhať, má byť položený len na rovnom povrchu a vystieranie nožičiek naznačuje svalový tonus. Toto predtým nerobil. Je možné, že s ním zle cvičíme?

Chodíme na kontroly a vraj cvičíme dobre. Ak by som so synom necvičila, aké to môže mať následky?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto prípade Vám viem iba poradiť opäť návštevu u Vášho fyzioterapeuta. Prejdite si ešte raz s ním všetky cviky, ktoré máte na doma.

Cvičte pred ním, aby videl ako to robíte. Aby videl, či robíte, alebo nerobíte niekde chybu.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk