Je operácia metódou Ulzibat vhodná pre 22 mesačné dieťa s hypertonusom?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 22 mesačného syna, ktorý má hypertonus na oboch nožičkách. A mám aj skrátené Achillove šľachy.

Mal cvičiť oveľa skôr, ale naša pediatrička to zanedbala. Ja som bola prvorodička a problém som nerozoznala. Teraz cvičíme 4 mesiace, absolvovali sme aj prvý rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej. Tam mi skúsená fyzioterapeutka povedala, že by uvažovala nad operáciou metódou Ulzibat.

Synček stále nechodí a nevie udržať rovnováhu. Cvičíme Vojtovku a teraz skúšam aj Bobath. Výsledky sú pomalé. Pravá nôžka mu jemne zaostáva.

Vraj sa touto metódou operuje aj na bratislavských Kramároch.

Je táto operácia vhodná aj pre tak malé dieťa, ktoré neustále rastie?

Je to jediná možnosť liečby v našom prípade?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tento zákrok by sa mal vykonávať čo v najskoršom veku (max do 3-5 rokov) a však táto metóda je skôr indikovaná pre deti s DMO.

Vo Vašom prípade Vám odporúčam rehabilitačné pobyty (skúste aj Adeli,Svetielko).

A pokračovať ďalej v cvičeniach v kombinácii Vojta, Bobath a môžte skúsiť aj detské plávanie. Odporúčam Vám objednať sa na konzultáciu priamo na detských Kramároch s lekárom, ktorý ma skúsenosti s týmto typom operácie.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk