Dieťa chodí na rehabilitácie. Bude problém, keď nebude chodiť v papučiach?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

mám 15 mesačného syna, s ktorým chodím na rehabilitácie. Štvornožkuje, chodí popri nábytku, už skúša aj sám do priestoru, pekne napreduje.

Dnes sme boli na cvičení a fyzioterapeut nám odporučil, keď už začne samostatne chodiť, že má nosiť papučky s pevnou pätou a ohybnou podrážkou. Lenže mám problém, že doma nechce mať obuté ani ponožky.

Bude problém, keby nenosil papuče?

Doma máme všade plávajúcu podlahu a dlažbu. V obývačke na kúsku senzoricky koberec.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

nebude to problém ak Vaše dieťa bude doma na boso. Detská noha sa v tomto období stále tvaruje a formuje a preto je najlepšie ak dieťa bude na boso kľudne aj v domácom prostredí.

Keďže máte všade doma plávajúce podlahy tak len skúste zabezpečiť dostatok stimulov pre chodidlo (rôzne nerovné predmety na zemi, koberčeky).

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk