Sú škvrny na zuboch dvojročného chlapca v poriadku?

Zodpovedané
15. dec 2020

Dobrý deň,

dvojročný syn bol v auguste na preventívnej kontrole a zuby mal v poriadku. O mesiac neskôr sa mu na zube - stoličke urobila biela škvrna. Následne o ďalšie dva týždne aj na ďalšom zube. Opäť na stoličke, ale tentoraz na opačnej strane.

Boli sme u zubára, podľa neho to nie je nič vážne.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

musela by som to vidieť naživo, aby som ti bola istá. Ale predpokladám, že to môže byť odvápnenie, prípadne začínajúci kaz, ktorý ešte netreba ošetrovať.

Poriadne to čistite jednozväzkovou kefkou a na noc aplikujte krém: gc tooth mousse, čo je remineralizačný krém s obsahom vápnika a fosforu. malo by sa to zastaviť.

Ak by sa škvrnka prepadla a vznikla by dierka, treba to ošetriť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk