Prečo po trhaní trvalého zuba u 9 ročného syna mu točí sánku do pravej strany?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

zubárka vytrhla 9 ročnému synovi dospelú stoličku. Mal pod ňou hnis. Po mesiaci má stále opuchnutú tvár a ústa vie otvoriť na polovicu. Keď sa snaží otvoriť viac ústa, tak mu točí sánku do pravej strany.

V čom to môže byť?

Je to niečo vážne?

Na ďasne nevidno zápal a ani hnis. Má to čisté.

Ďakujem

Dobrý deň,

po silnom zápale, keď už sa musí vytrhnúť trvalý zub, ústa sa spamätávajú pomaly.
Pravdepodobne nastala kontraktúra, t.j. svaly sú stiahnuté.

Je potrebne každý deň pomaly cvičiť otváranie úst. Zvyšné problémy môžu byť spôsobené lokálnou anestéziou.

Nasaďte vysoké dávky vitamínu B a horčíka. Tento problém môže pretrvávať aj niekoľko týždňov - mesiacov. Určite Vám najlepšie poradí ošetrujúci lekár.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk