Prečo má 20 mesačná dcérka uzdičku?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý deň,

dcérka má 20 mesiacov a má medzierku medzi vrchnými jednotkami. V strede má malinkú uzdičku.

Treba to riešiť?

Prečo to má a z čoho to vzniká?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzery medzi mliečnymi zubami sú prirodzené a žiadúce - sú vtedy zuby dobre samoočisťované.

Ak uzdička nevadila v prisatí, tak sa riešiť bude až v cca 8 rokoch - ak to indikuje logopéd alebo čeľustný ortopéd.

Vo väčšine prípadov sa dovtedy stav upraví, prípadne si ju dieťatko "odoperuje" samé na kolobežke/odrážadle.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk