Prečo má 20 mesačná dcéra medzeru medzi zubami?

Zodpovedané
19. dec 2020

Dobrý deň,

dcéra má skoro 20 mesiacov a medzi horným jednotkami má medzeru.

Prečo je vznikla?

Ostane jej už navždy?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzera medzi mliečnymi zubami je prirodzená a úprimne - my detskí zubári sme za ňu vďační.

Dieťaťu sa vtedy automaticky samoočisťujú zuby, keď je abrazívnu stravu (surová mrkva, jablko). Deti s medzerovitým chrupom majú preto menej kazov.

Medzi prednými zubami je zvyčajne spôsobená nízkym úponom hrubšej perovej uzdičky. Tento nízky úpon sa najnovšie rieši až cca v 8 rokoch ak indikuje nutnosť liečby logopéd alebo čeľustný ortopéd. Dovtedy sa ale stav zvyčajne spontánne upraví.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk