Otvorený vrch koreňa na zlomenom zube. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

7 ročná dcéra si pri páde zlomila predný trvalý zub. Každý zubár nám ho odmieta dorobiť, lebo ešte nemá dorastený koreň. Po niekoľkých rokoch sme išli na RTG a že má otvorený vrch koreňa. Vraj musíme čakať ako sa to bude vyvíjať.

Máte s tým nejakú skúsenosť?

Ako máme ďalej postupovať?

Už sú to 4 roky a stále ho má otvorený. Chodíme iba na prečistenie, aby sa jej to neupchalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to naozaj tak, tak situácia je veľmi vážna. Zub nikdy nesmie ostať otvorený. Ak je otvorený do nervu, nie je načo čakať, zub je mŕtvy a koreň sa sám neuzavrie.

Navštívte zubára, ktorý robí kvalitné ošetrenie koreňových kanálikov - s kofferdamom a najlepšie pod mikroskopom, nakoľko treba na spodku koreňa uložiť zátku.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk