Môže sonická kefka poškodiť sklovinu na mliečnych zuboch?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sonickej kefky pre dieťa.

Mohla by sonická kefka poškodiť sklovinu na mliečnych zuboch?

Aké násadky by malo používať dvojročné dieťa?

Aká sonická kefka je vhodná pre 8 ročné dieťa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

samotný model sonickej kefky je jedno aký kúpite. My máme doma jednu základnú kefku bez zbytočných funkcií a do nej si striedame celá rodina hlavice.

Pre obe deti je podľa mňa najlepšia mini hlavica pre dospelých, ktorá je ešte menšia ako detská hlavica. Nemám informácie o tom, že by mohla poškodiť sklovinu, nakoľko pri veľkom tlaku sa sonická kefka vypne.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk