Kedy máme riešiť strojček u 9 ročného dievčatka s veľkým predkusom?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 9 ročného dievatka, ktorému počas mesiaca vypadlo 6 mliečnych zubov. Ešte stále má zmiešaný chrup. Má veľký predkus hornej čeluste - cca 1,5 cm.

Kedy máme riešiť strojček?

Aký je postup?

K akému lekárovi máme ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zájdite k jej ošetrujúcemu zubárovi, ktorý jej vypíše výmenný lístok na čeľustnú ortopédiu.

Už je vhodný čas na prvé vyšetrenie u ortopéda - minimálne zhotoví snímky a zhodnotí spôsob liečby. Niekedy sa dáva najprv nočný strojček, ktorý sa aplikuje už na zmiešaný chrup.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk