Je v poriadku uzdička pod jazykom mojej dcérky?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

s mojou 8 ročnou dcérou bojujeme so správnym vyslovovaním písmena R. Žiadna doktorka jej nekontrolovala uzdičku pod jazykom. Pri väčšine pohyboch jazykom dohora jej ju ani nie je vidno.

Dnes som si všimla, že keď dá jazyk hore za zuby a má ho ako keby napnutejší, tak uzdička vyzerá takto.

Je to problém?

Ak áno, na koho sa máme obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

uzdičku by som dala skontrolovať logopédovi.

A ak povie, že to môže byť zdrojom problému, tak stomatológ jej uzdičku pretne. Je to veľmi jednoduchý banálny zákrok.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk