Je ústna sprcha vhodná pre 9 ročné ťažko postihnuté dieťa?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

mám 9 ročného ťažko postihnutého syna. Máme úžasnú zubárku, ktorá mu aj napriek tomu aký má stav a vôbec nechápe, čo sa robí, vie všetko krásne a rýchlo opraviť bez anestézie a podobných oblbovákov.

Náš problém je v tom, že už neviem ako mu umývať zuby. Zvažujem ústnu sprchu, keďže veľmi bojuje pri umývaní zubov a tým pádom mu s klasickou kefkou vždy poškriabem ďasná.

Pastu nepoužívame, neznesie ju. Každé umývanie zubov u nás znamená napínanie a niekedy vracanie. Používam iba jednozväzkovú kefku, ostatné sú veľké.

Je podľa Vás vhodná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ústna sprcha kefku nenahradí.

Neviem aké je synčekovo postihnutie, ale u hendikepovaných detí je výborná sonická kefka. Vibračným pohybom naruší povlak, pričom nemusíte vôbec tlačiť.

Jednozväzková kefka je ale najlepšia. Čiže ak vás nechá čistiť s ňou, je to výborné.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk