Je možná preventívna prehliadka u ročného syna?

Zodpovedané
6. mar 2021

Dobrý deň,

chcela som svojho ročného syna zobrať prvýkrát na preventívku hlavne v rámci zvyku. Pri objednaní mi však v ambulancii povedali, že deťom je preplácaná prehliadka až od tretieho roku. Vraj si ju musím uhradiť sama.

Zubár je spádový, nie súkromný. Volala som do poisťovne, kde mi dali kontakt na revízneho lekára, ktorému sa samozrejme neviem dovolať už mesiace a v poisťovni mi jednoducho odpovedať nevedia.

Na čo mám právo?

Nie je pre mňa problém prehliadku zaplatiť, avšak všade čítame aké je to pre deti dôležité. Ide o našu najväčšiu poisťovňu.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyšla vyhláška, podľa ktorej je pediater povinný v 11. -12. mesiaci odoslať vás na prvú prehliadku u zubára a následne odkontrolovať na ďalšej poradni, či ste ju absolvovali.

Teda logicky táto preventívna prehliadka musí byť hradená poisťovňou.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk