Aký fľak na zube má moja 2,5 ročná dcéra?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcéra má na prednom zube v dolnej časti fľak a zub nie je hladký.

Používala pastu bez fluoridu, potom mi moja paradentologička povedala, že treba pastu s fluoridom. Zuby jej čistím každý deň, ale ten fľak som si doteraz nevšimla.

O aký problém môže ísť?

Môže to mať následok pádu?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi sa snažím, ale fľak nevidím. Každopádne na prednom zube ide väčšinou o demineralizáciu, ktorá ak sa nezastaví prechádza potom v kaz, ale vy to zvládnete.

Čistite poriadne jednozväzkovou kefkou, používajte pastu s fluoridom - elmex do 6 rokov, veľkosť hrášku 1x denne a aplikujte na noc krém GC tooth mousse.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk