Ako sa správne starať o zúbky ročného syna?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

synček mal teraz rok a má 8 zúbkov.

Ako sa máme správne starať o jeho zúbky?

Ako často a čím ich treba umývať?

Kedy máme ísť prvýkrát k zubárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

zúbky treba umyť hlavne pred nočným spaním, obzvlášť ak v noci veľa papá. V noci na zuboch totiž nemôže byť prítomný povlak s baktériami, ktoré by vedeli spracovať mlieko.

Zuby čistite jednozväzkovou kefkou na sucho a pridať môžete aj maličké množstvo fluoridačnej pasty.

Technika čistenia je nakrútená tu : http://www.stomatorodinka.sk/detske-zubky/ako-s....

K zubárovi treba prísť od prvého zúbka, aby vám vysvetlil správnu techniku čistenia, podal výživové odporúčania a vyšetril aj iné oblasti ústnej dutiny a tváre. Zároveň si dieťatko postupne zvyká, že zubná ambulancia je preňho bezpečný priestor, kde stretá skupinu blízkych ľudí.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk